Про те, як діє вітчизняне “правосуддя”: незаконне утримання в СІЗО

Під СІЗО

Біля СІЗО

Останню ніч Хрест разом з іншими правозахисниками провели під Лук’янівським СІЗО. Справа в тому, що там незаконно утримують Дорохова В.Ю. та двох інших осіб, що проходили з ним по одній справі, причому їх уже 7 (!) років тримають у СІЗО без вироку суду.

Більше того, пройшло вже два місяці з того часу, коли суд втретє відхилив обвинувачення прокуратури, а станом на вчорашній день пройшли всі відповідні терміни. Тобто люди знаходяться в СІЗО, не маючи навіть статусу підозрюваних! Хлопців мали випустити о 00:01, але начальник тюрми, що перебуває у змові зі слідством, на це не пішов. Причина? Бо вони розуміють, що вони затягли процес надто далеко, а тягли його з метою отримання хабарів, які ніхто не давав.

Тепер, коли по факту люди були в неволі незаконно, слідству світить кримінальна відповідальність. Таким чином вони намагаються переграти ситуацію та “втюхати” нові підозри та нашвидкоруч складені обвинувальні вироки (які все одно мають мільйон недоліків та суд їх все одно відкличе). А люди тим часом сидять. Кожен день в тюрмі — це жахливе чекання. Не менш жахливе воно і у родичів, що були з нами під СІЗО.

До речі, цей факт може і має перевірити черговий прокурор. Однак його, як правило, або немає на робочому місці в нічний час доби, або ж вони посилаються на прострочені норми та кажуть, щоб щось там їм писали зранку, з метою затягнення людей у бюрократичну трясовину та затягування часу. Слідчого судді, який отримує зарплатню з наших податків, на робочому місці застати не реально взагалі. Але це дрібниці, у порівнянні із гнилістю всієї системи.

Наша система “правосуддя” — це безмежна корупційна прірва, засіб заробляння на бідах слабких. Навіть резонансні справи фальсифікуються та ведуться з грубими порушеннями, що ж казати про тисячі інших справ. Часто людина, яка була несправедливо засуджена, або стосовно якої було вчинено бєспрєдєл, ламається під натиском системи та стає асоціальною. І тут справа не в тому, винна особа чи ні, тут справа в тому, що пенітеніціарна система працює не на виправлення особи на краще, а лише ламає та нищить її, а з нею і суспільство.

Під СІЗО незаконно позбавлених волі також прийшли підтримати люди, які були в подібних ситуаціях. “Я відсидів у СІЗО 4 роки. Жодних адекватних слідчих дій. І от через 4 роки моєї відсидки мені сказали слідчі: “ми тебе не випустимо, хоча доказів немає; давай 10 000 доларів та вибереш собі будь-яку статтю сам”. Ми дали їм хабар, та мене засудили на 2 роки. Я спитав їх: “але ж я відсидів 4 роки”, на що мені міліціянти відповіли: “то буде тобі кредит”, — розповів під стінами СІЗО колишній ув`язнений Дмитро.

І таких ситуацій безліч. Ми не з тих, хто підтримує злочинність. Ми прагнемо порядку та кари за злочини. АЛЕ людина є людиною, і незалежно від її проступку є ЗАКОН. Виправна система має бути саме виправною, а не просто зграєю садистів та корупціонерів, не кажучи вже про тисячі випадків, коли сидять не ті.

ОНОВЛЕННЯ ВІД 1 ЛИПНЯ:

Акція під час судового засідання

Вчора проводили мовчазну акцію протесту під час судового засідання по справі трьох осіб, що вже 7 років без вироку сидять в СІЗО.

Акція під час судового засіданняВітчизняне «правосуддя» — це морок. Ми кажемо не тільки про цю конкретну проблему, проблема корумпованості слідства, прокурорів та суддів — комплексна.

Вчора відбулося одне із показових засідань. Троє чоловіків вже 7 років знаходяться в СІЗО без вироку, але справа навіть не в цьому. Вже місяць вони знаходяться в СІЗО навіть без статусу підозрюваних, чи то обвинувачених. Тобто люди незаконно за ґратами.

Представники влади не знають, що робити, бо вони порушили надто багато законів. Але «згори» наказ не поступає. Вони звикли, що все це буденність, яка сходить з рук. Вони звикли своїм бажанням хабарів, небажанням працювати або звичайним недбалим ставленням ламати долі людям, сім’ї, життя. Жоден прокурор не сидить і не буде сидіти, бо всі звикли «рішать», ніхто не хоче боротися, бо знає, що якщо що, то його врятує хабар… Але ж так не можна. Нам потрібна ефективна держава, а не смердючий корупційний апарат.

Вчора суд, який тривав 11 годин, вже вчетверте відхилив обвинувальний акт прокурора. Далі буде.

 

Дивіться також:

Комментирование запрещено